Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 6 stycznia 2021

Paweł Szrot: jako szef gabinetu Prezydenta chcę usprawnić komunikację między głową państwa i rządem

Usprawnienie komunikacji między Pałacem Prezydenckim a innymi ośrodkami władzy oraz „delikatne uzgodnienia polityczne” to zadania, jakie stawia przed sobą nowo mianowany Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. 

 

W poniedziałek Prezydent Andrzej Duda powołał na to stanowisko Pawła Szrota, sekretarza stanu w KPRP. 

 

Zobacz także: Nominacje w Kancelarii Prezydenta RP Dotychczasowy szef gabinetu Krzysztof Szczerski został pełnomocnikiem ds. utworzenia Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP.

 

– Moja nominacja to nie jest wynik jakiejś radykalnie złej oceny tego, co się do tej pory działo, tylko próba usprawnienia pracy Kancelarii Prezydenta RP. Minister Krzysztof Szczerski będzie ciągle wykonywał jedno z najważniejszych zadań w tej kancelarii, czyli sprawował pieczę nad polityką zagraniczną. Będzie tworzył nowe struktury w Kancelarii Prezydenta w celu wykonywania tego zadania i wdrażał nowe procedury – powiedział minister Szrot.

 

Jak dodał, podstawowym zadaniem Gabinetu Prezydenta RP jest organizacja aktywności Głowy Państwa oraz Pierwszej Damy. – Prezydent jest aktywny i będzie zwiększał tę aktywność w miarę ustępowania zagrożenia związanego z pandemią, a my jako gabinet będziemy mu w tym pomagać – mówił Paweł Szrot.

 

Zapowiedział, że drugim jego zdaniem jako szefa gabinetu Prezydenta będą „różne delikatne uzgodnienia polityczne”. Minister wyraził nadzieję dobrze je wypełniać ze względu na swoje długoletnie doświadczenie w parlamencie, w partii i w rządzie.

 

Minister Szrot podkreślił, że w ciągu ostatnich 20 lat zdarzało mi się pełnić różne stanowiska w kierownictwie biura klubu parlamentarnego PiS, w różnych sztabach wyborczych, w tym również w sztabach wyborczych Prezydenta Dudy. – Przez wiele lat byłem zastępcą szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Myślę, że udrożnienie, usprawnienie pewnych kanałów komunikacyjnych znacznie pomoże; wcześniejsze informowanie się o swoich planach i zamierzeniach to jest to, czego Polska potrzebuje i czego instytucje powinny dopilnować – dodał.

 

Zapowiedział, że pierwsze tygodnie roku 2021 będą dla Prezydenta bardzo aktywne. (PAP)

Poleć znajomemu