Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 9 stycznia 2021

Min. Ćwik: Projekt ustawy o centrach 75 plus prawie ukończony

Zapowiedziany przez Prezydenta Andrzeja Dudę projekt ustawy dotyczącej opieki geriatrycznej w Polsce, utworzenia centrów 75 plus, jest prawie ukończony – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik. Według niego, projekt może trafić do parlamentu w pierwszym kwartale tego roku.
 

Jak mówi Wiceszef KPRP, nad prezydenckim projektem ustawy trwają jeszcze ostatnie prace. – Wciąż się odbywają spotkania robocze, jest bardzo duża pomoc prof. Piotra Czauderny, a także byłego ministra zdrowia Marka Balickiego. Tu jest całe grono ekspertów, które pracuje – powiedział.
 

Podkreślił, że pytania do projektu zgłosiło Ministerstwo Zdrowia. – Takie pismo do kancelarii Pana Prezydenta trafiło, jestem teraz w trakcie konsultacji tych właśnie uwag, zgłoszonych jeszcze przez Ministerstwo Zdrowia, z naszymi ekspertami – powiedział Piotr Ćwik. Pytany, kiedy prezydencki projekt trafi do parlamentu, czy jest to możliwe w pierwszym kwartale tego roku, odparł: – Tak, to jest wyznacznik do działania.

 

Projekt ustawy o centrach zdrowia 75 plus to plan przeorganizowania opieki nad osobami starszymi dzięki stworzeniu sieci oddziałów geriatrycznych i około trzystu centrów medycznych nakierowanych na opiekę nad osobami starszymi.
 

W maju ubiegłego roku Prezydent Andrzej Duda powiedział, że w Kancelarii Prezydenta trwają prace nad ustawą o centrach zdrowia 75 plus, które znacząco poprawią opiekę medyczną nad seniorami w Polsce. – To są centra medyczne dedykowane, w których ma być realizowana opieka nad seniorami. Liczę na to, że ten projekt zostanie zrealizowany – mówił wówczas Prezydent. (PAP)

Poleć znajomemu