Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 26 marca 2021

Spotkanie Prezydenta z mniejszością białoruską w Polsce

Pałac Prezydencki | Spotkanie z mniejszością białoruską Polsce

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami związków zrzeszających mniejszość białoruską w Polsce – Związku Białorusinów w Polsce, Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Białorusinów i Białoruskiego Towarzystwa Historycznego.

 

– To było bardzo dobre spotkanie, przebiegało w znakomitej atmosferze. Atmosfera tego spotkania pokazuje, że między Polakami a Białorusinami nie ma żadnych negatywnych emocji, że jesteśmy częścią jednej wspólnoty. Dla Pana Prezydenta każdy obywatel Rzeczypospolitej współtworzy Rzeczpospolitą. Białorusini mieszkający w Polsce są częścią polskiego społeczeństwa – przekazał po spotkaniu minister Wojciech Kolarski.


Poinformował też, że Prezydent otrzymał zaproszenie do odwiedzin mniejszości białoruskiej na Podlasiu. – To  zaproszenie zostało przyjęte i jak tylko warunki epidemiczne na to pozwolą, Pan Prezydent złoży taką wizytę – zaznaczył Wojciech Kolarski.

 

 

Zobacz także: Prezydent: Nie zostawimy naszych rodaków samych [PL/EN] Rozmowy telefoniczne Prezydenta w zw. z represjami wymierzonymi w polską mniejszość na Białorusi Wypowiedź Prezydenta RP na temat sytuacji Polaków na Białorusi Iluminacja w geście solidarności z Polakami mieszkającymi na Białorusi W czwartek Prezydent spotkał się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z ambasadorem RP na Białorusi Arturem Michalskim oraz z szefami służb specjalnych, gdzie omawiana była sprawa po zatrzymaniu Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta.

 

Prezydent Duda poprosił sekretarz generalną OBWE Helgę Schmid o wniesienie na agendę sprawy Polaków zatrzymywanych na Białorusi.

Poleć znajomemu