Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 16 kwietnia 2021

Prezydent omówi kwestię Funduszu Odbudowy z Kolegium ds. Polityki Międzynarodowej

Prezydent Andrzej Duda pod koniec kwietnia będzie rozmawiał z Kolegium ds. Polityki Międzynarodowej na temat Funduszu Odbudowy – poinformował minister Błażej Spychalski. Zaapelował, „by tej ważnej sprawy nie wykorzystywać do bieżącej walki politycznej”.


Minister Spychalski podkreślił w Radiu Zet, że wszelkie spekulacje na temat możliwości tzw. małej ratyfikacji decyzji Rady Europejskiej o zasobach własnych, są nieuprawnione. – Musi się, zdaniem Pana Prezydenta, odbyć stosowna debata w Sejmie, tak aby wszystkie siły polityczne, które zasiadają w Sejmie mogły się co do Krajowego Planu Odbudowy wypowiedzieć – zaznaczył.

 

Wyraził przekonanie, że w niedługim czasie do takiej debaty w parlamencie dojdzie. – Jednocześnie Prezydent będzie też tę sprawę omawiał na Kolegium ds. Polityki Międzynarodowej – powiedział rzecznik Prezydenta. Zaapelował, „by tej ważnej, istotnej sprawy nie wykorzystywać do bieżącej walki politycznej”. –To ważna decyzja, która stoi przed polskim państwem i musi być podjęta przez parlament – mówił Błażej Spychalski.

 

Pytany, czy jest to apel przede wszystkim do Solidarnej Polski, która mówi stanowcze „nie” Funduszowi Odbudowy, odparł, że jest to wezwanie do wszystkich sił politycznych.

 

– Poczekajmy spokojnie na projekt ustawy przygotowany przez rząd, poczekajmy na dyskusję w parlamencie i miejmy z tyłu głowy, że taka dyskusja toczy się nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach europejskich, przede wszystkim w Niemczech – powiedział.

 

Pytany, czy Prezydent jest spokojny o przyszłość Zjednoczonej Prawicy i o to, że nie dojdzie do przyspieszonych wyborów, odparł, że Zjednoczona Prawica ma nadal stabilną większość w Sejmie w większości głosowań. Wyraził przekonanie, że „polskie sprawy będą nadal prowadzone przez rząd Zjednoczonej Prawicy”.(PAP)

 

WIĘCEJ o Biurze Polityki Międzynarodowej >>>

Poleć znajomemu