Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 11 czerwca 2021

Minister Grażyna Ignaczak-Bandych gościem Radia Maryja

Para Prezydencka bardzo troszczy się o sprawy dzieci, stąd zainicjowana przez Pierwszą Damę akcja Usłyszeć Dzieci mająca na celu pomoc rodzicom, nauczycielom, wychowawcom w poradzeniu sobie z trudnym problemem, jakim jest wychodzenie dzieci z izolacji – mówiła minister Grażyna Ignaczak-Bandych, Szef KPRP w rozmowie z Radiem Maryja. 

 

SZCZEGÓŁY AKCJI USŁYSZEĆ DZIECI >>

 

Minister Grażyna Ignaczak-Bandych zaznaczyła, że Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda od początku była przy dzieciach, a także odwiedzała najbardziej potrzebujących w domach pomocy społecznej czy w szpitalach. – W czasie pandemii bardzo aktywnie pracowała zdalnie, odbywała liczne rozmowy, spotkania, stąd wiedza Pani Prezydentowej o tym, jak bardzo zmieniło się życie dzieci – zaznaczyła minister. Wskazywała, że Pierwsza Dama zna te problemy z rozmów i spotkań z dziećmi, rodzicami, nauczycielami, wychowawcami i osobami zaangażowanymi w pomoc młodym.

 

– Pani Agata Kornhauser-Duda zbierała nie tylko osobiste doświadczenia, ale również zapraszała do Pałacu Prezydenckiego Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Pacjenta. Rozmawiała z nimi o sygnałach, które do nich trafiają. W oparciu o te wszystkie spotkania, wiedzę i doświadczenie powstała idea programu Usłyszeć Dzieci – powiedziała Grażyna Ignaczak-Bandych.

 

Oceniła, że kłopoty po pandemii mają wszyscy, ale to dzieciom jest najtrudniej sobie z nimi poradzić; stąd cykl audycji, poradników, wsparcia oraz pokazania, że jesteśmy w tym razem. – Bo dzieci to nasza przyszłość, a psychiczne bezpieczeństwo dzieci jest niezwykle istotne – akcentowała minister.

 

Inicjatywa Usłyszeć Dzieci oparta została na wiedzy i doświadczeniu m.in. psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, socjologów i lekarzy. Intencją Agaty Kornhauser-Dudy jest, by rodzice, nauczyciele, wychowawcy mieli okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów, którzy obserwują, że pandemia, nauka zdalna i izolacja stanowią bardzo trudne doświadczenie dla dzieci i młodzieży, nawet, gdy wydaje się, że młodzi ludzie są wobec nowych realiów obojętni.

Poleć znajomemu