Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Min. Dera podczas finału XXVII plebiscytu „Złoty Inżynier”

Minister Andrzej Dera stoi, obok stoją kobiety, przed nimi biało-czerwona szarfa

Minister Andrzej Dera podczas uroczystości.

Minister Andrzej Dera, Sekretarz Stanu w KPRP 21 czerwca br. wziął udział w uroczystości finałowej XXVII plebiscytu „Złoty Inżynier” Przeglądu Technicznego w Warszawskim Domu Technika.

 

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, Minister Dera  odczytał list na jednym z najważniejszych spotkań środowiska naukowo-technicznego.  W liście skierowanym do zgromadzonych na uroczystości Prezydent Andrzej Duda pogratulował laureatom plebiscytu „Złotego Inżyniera” oraz podkreślił rolę Przeglądu Technicznego w swojej 155-letniej historii: „Tak długa i bogata tradycja jest niezwykłą rzadkością nie tylko wśród czasopism polskich, lecz w skali całej Europy. Państwa ogromnie zasłużony periodyk łączy ją przy tym harmonijnie z orientacją na nowoczesność, skupiając się przede wszystkim na współczesnych zjawiskach i procesach oraz kierunkach zapowiadających nadchodzącą dopiero przyszłość.”

 

Uroczystości towarzyszyło otwarcie wystawy „Piotr Stanisław Drzewiecki – inżynier, przedsiębiorca, samorządowiec”, która jest formą uczczenia 155. rocznicy urodzin Piotra Stanisława Drzewieckiego.

 

Poleć znajomemu