Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 6 lipca 2021

Prezydent spotka się dziś z ministrem rolnictwa

Na dziś zaplanowane jest spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem rolnictwa Grzegorzem Pudą ws. wsparcia dla poszkodowanych w nawałnicach – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

 

Minister pytany, jakiej konkretnie pomocy będzie dotyczyła wtorkowa rozmowa Prezydenta z szefem resortu rolnictwa oraz o jej zakres, odparł, że Andrzej Duda rozmawiał z poszkodowanymi rolnikami z Lubelszczyzny, ale rozmowa z szefem resortu rolnictwa „będzie dużo szersza” i będzie dotyczyła również innych terenów, na których wystąpiły nawałnice.


Zobacz także: Prezydent odwiedził tereny dotknięte przez ostatnie nawałnice Paweł Szrot zauważył, że jeśli chodzi o Lubelszczyznę, to produkcja rolna ma tam bardzo określony profil i doszło tam do zniszczeń pól chmielu. Minister wskazywał, że rolnicy, z którymi rozmawiał wówczas Prezydent, zwracali uwagę przede wszystkim na problemy dotyczące ubezpieczeń upraw rolnych.

 

Na początku ubiegłego tygodnia Prezydent przebywał na Lubelszczyźnie, m.in. w Chrzanowie i w gminie Wilków, gdzie gwałtowne burze z gradem i wichury zniszczyły wiele upraw i budynków.
 

Poleć znajomemu