Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 6 lipca 2021

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności

minister, stojąc za stołem, czyta list, po bokach siedzą dwaj mężczyźni

Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik uczestniczył we wmurowaniu aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

 

Podczas wydarzenia Pan Minister odczytał list gratulacyjny Prezydenta RP Andrzeja Dudy skierowany do uczestników uroczystości:

 

„Bardzo się cieszę, że krakowski Uniwersytet Rolniczy wkrótce wzbogaci się o nowoczesny ośrodek naukowo-dydaktyczny, w którym prowadzone będą badania i zajęcia dydaktyczne dotyczące tak bardzo istotnej dziedziny. Żywność ma znaczenie strategiczne, a jej krajowa produkcja zapewnia Polakom bezpieczeństwo i dobrobyt. Dostępność płodów rolniczych o wysokiej jakości i ekologiczne technologie wytwarzania sprawiają, że polskie towary cieszą się też popularnością za granicą, a ich eksport stanowi duży wkład w bilans handlowy. Jednak aby utrzymać tę pozycję na rynku międzynarodowym i rozwijać możliwości produkcyjne, konieczne jest stałe poszukiwanie i wdrażanie coraz to nowych innowacyjnych rozwiązań. Dlatego jestem przekonany, że powstający obiekt, dzięki wyposażeniu w najnowocześniejszą tego rodzaju infrastrukturę w Małopolsce i całym południowym regionie kraju, przysłuży się dobrze gospodarce narodowej oraz zdrowiu i jakości życia rodaków.”

 

Z usług Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności będą korzystać przedsiębiorstwa z branży rolno-spożywczej. Ma to być ośrodek z najnowocześniejszą w południowej Polsce infrastrukturą, która pozwoli na koncentrację i intensyfikację działalności badawczo-rozwojowej i wdrożeniowej w zakresie innowacyjnych technologii produkcji bezpiecznej żywności.

 

Projekt obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie Centrum, a następnie wyposażenie go w niezbędny sprzęt i aparaturę. Planowany termin zakończenia realizacji projektu to 29 stycznia 2023 roku.

 

Poleć znajomemu