Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 21 lipca 2021

Spotkanie przygotowawcze do 3. edycji akcji SadziMY

uczestnicy spotkania siedzą na przeciwko siebie za podłużnym stołem   |   Spotkanie przygotowawcze do 3. edycji akcji SadziMY Spotkanie przygotowawcze do 3. edycji akcji SadziMY

Spotkanie poświęcone przygotowaniom do 3. edycji ogólnopolskiej akcji SadziMY odbyło się w środę z udziałem m.in.: Edwarda Siarki, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, Józefa Kubicy, p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, Piotra Ćwika, Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP i Pawła Sałka, Doradcy Prezydenta RP.

 

Projekt SadziMY został zainaugurowany w 2019 r. przez Prezydenta Andrzeja Dudę w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100-lecia, który wystąpił na terenie Polski w 2017 roku. Huragan był największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych. W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nawałnice połamały i wywróciły miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby. Obszar zniszczeń w lasach odpowiadał wielkością całej aglomeracji warszawskiej.

 

Podczas ubiegłorocznej edycji akcji SadziMY Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą wziął udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez huragan w sierpniu 2017 r.

 

Jesienią tego roku już po raz trzeci będzie można uczestniczyć w akcji i posadzić drzewko otrzymane od leśników.

Poleć znajomemu