Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 16 marca 2016

W sobotę prezydent spotka się z delegacją amerykańskich senatorów

W sobotę w Krakowie prezydent Andrzej Duda spotka się z przebywającą w Polsce delegacją amerykańskich senatorów - poinformował w środę prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Tematem rozmów mają być kwestie bezpieczeństwa, szczyt NATO i relacje polsko-amerykańskie.

 

- To grupa senatorów zajmująca się przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa - powiedział dziennikarzom PAP i IAR Szczerski. Jak dodał, prezydent będzie rozmawiał z senatorami m.in. o lipcowym szczycie NATO w Warszawie oraz o relacjach polsko-amerykańskich.

 

Z delegacją w Polsce będzie przebywać m.in. senator polskiego pochodzenia Barbara Mikulski, członkini Partii Demokratycznej.

 

Prezydencki minister pytany, czy przedmiotem rozmów będzie także sytuacja dotycząca Trybunału Konstytucyjnego, odparł: „Tematem rozmowy będą kwestie bezpieczeństwa, bo to jest główne zainteresowanie senatorów, którzy przyjeżdżają do Polski. O tym prezydent będzie przede wszystkim rozmawiał”.

 

- To spotkanie traktujemy jako element przygotowania do wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie - poinformował minister. Prezydent pod koniec marca udaje się do USA, gdzie m.in. weźmie udział w IV Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego w Waszyngtonie.

 

Minister Szczerski pytany o obecność prezydenta USA Baracka Obamy na lipcowym szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego odparł: „Pan prezydent Obama będzie w Warszawie na szczycie. Nie ma zmian w tym zakresie”.

 

Prezydent spotka się z senatorami w sobotę wieczorem, po powrocie z wizyty na Węgrzech. Andrzej Duda udaje się do Budapesztu w czwartek wieczorem.

 

Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca. (PAP)
Poleć znajomemu