przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 23 marca 2016

BBN: Organizacja szczytu NATO i ŚDM nie jest zagrożona

Organizacja szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży nie jest w żaden sposób zagrożona; żadne plany w tym względzie nie uległy zmianie – zapewnił w środę szef BBN Paweł Soloch.

 

Minister, który rozmawiał z dziennikarzami przy okazji wielkanocnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z żołnierzami w Kazuniu Nowym, zwrócił uwagę, że we wtorek, po zamachach w Brukseli prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z szefami służb poinformował, że stopień zagrożenia w Polsce nie uległ zmianie.

 

- Nie zwiększyło się zagrożenie, co oczywiście nie zwalnia nas z czujności w tej sprawie – powiedział Soloch.

Zobacz także: "Nie ma sygnałów, żebyśmy mieli w Polsce zagrożenie"

 

- Służby jeszcze raz weryfikują procedury, które są stosowane. Natomiast nie widzimy na dzień dzisiejszy potrzeby zwiększania stopnia zagrożenia. Obie imprezy lipcowe, czy to szczyt NATO czy Światowe Dni Młodzieży, w żaden sposób nie są zagrożone i tutaj nie ma żadnych zmian, jeśli chodzi o przygotowania w tym względzie – zapewnił szef BBN.

 

Soloch przyznał, że ŚDM będą trudne do zabezpieczenia. - Od początku wiadomo, że to jest impreza bardzo duża. My mamy pewne doświadczenia już z przeszłości w tym względzie i oczywiście na bieżąco są zbierane wszystkie informacje, które mają jakiekolwiek znaczenie dla bezpieczeństwa tych imprez, ale na dzień dzisiejszy żadne plany w tym względzie nie uległy zmianie – wyjaśnił szef BBN.

 

Jego zdaniem zapowiadana przez MSWiA ustawa antyterrorystyczna "to jest coś, co w ogóle musimy mieć, niezależnie od" ŚDM.

 

- Oczywiście to nie są jakieś rozwiązania, które mają dokonać rewolucji w samych przygotowaniach. Przygotowania są w toku. Na bieżąco są wszystkie informacje sprawdzane. Na dzień dzisiejszy nic szczególnego w tym względzie się nie dzieje – powiedział Soloch.

 

Podkreślił, że nie ma informacji, żeby zagrożenie terrorystyczne rosło. (PAP)

 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.