Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016

W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej

  |   W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski)) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski) W Belwederze o rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej (fot. Maciej Chojnowski)
Negatywne oddziaływanie emitowanych przez stacje przekaźnikowe telefonii komórkowej fal elektromagnetycznych w kontekście rządowej noweli ustawy telekomunikacyjnej było tematem poniedziałkowej debaty w Belwederze.
 
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działalności Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich Kancelarii Prezydenta RP w związku z rządowym projektem nowelizacji ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych (tzw. mega ustawy telekomunikacyjnej).
 
Przedstawiciele ruchów społecznych, którzy zwrócili się do Prezydenta o spotkanie oczekują, że Kancelaria Prezydenta będzie patronem stworzenia nowego prawa w tej dziedzinie.
Udział w nim wzięli zarówno przedstawiciele strony rządowej,  w tym Anna Streżyńska – Minister Cyfryzacji, Piotr Gryza – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Sławomir Mazurek – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, jak i szerokiej reprezentacji organizacji pozarządowych, a także różnych instytucji.  
 
Organizator spotkania, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski mówił, że celem spotkania jest m.in. uzyskanie informacji przez Prezydenta RP na temat tego problemu. - Urząd Prezydenta jest ostatnim etapem procesu legislacyjnego. Informacje, które tutaj zostaną przedstawione, będą miały wpływ na procedowanie tej ustawy  - zaznaczył.
 
Wszystkie zainteresowane strony zaznaczyły konieczność kontynuowania debaty w Kancelarii Prezydenta RP w celu wypracowania oczekiwanych przez nie rozwiązań.
(inf.własne/PAP)
 
 
Poleć znajomemu