przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 21 kwietnia 2016

Finał konkursu „Mój Szkolny Kolega z Misji”

  |   Finał konkursu "Mój Szkolny Kolega z Misji" (Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Finał konkursu "Mój Szkolny Kolega z Misji" (Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Finał konkursu "Mój Szkolny Kolega z Misji" (Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Finał konkursu "Mój Szkolny Kolega z Misji" (Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Finał konkursu "Mój Szkolny Kolega z Misji" (Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Finał konkursu "Mój Szkolny Kolega z Misji" (Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Finał konkursu "Mój Szkolny Kolega z Misji" (Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Finał konkursu "Mój Szkolny Kolega z Misji" (Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

Dzieci z całej Polski zostały w czwartek uhonorowane w Pałacu Prezydenckim za zajęcie głównych miejsc w konkursie „Mój Szkolny Kolega z Misji”. Nagrody wręczył Szef Gabinetu Prezydenta RP, Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski. Z laureatami spotkała się także Pierwsza Dama Agata-Kornhauser-Duda. 

 

Minister Adam Kwiatkowski powiedział w swoim wystąpieniu, że to bardzo ważne, że w ramach akcji „Ad Gentes” uśmiech misjonarzy i misjonarek dociera z Polski, że niesiemy pomoc tym, którzy potrzebują jej najbardziej. W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy podziękował za wsparcie. 

 

- Jesteście ambasadorami polskości. Dzięki misjonarzom, ludzie dowiadują się, że jest Polska, że jest państwo, z którego przyjeżdżają ci, którzy niosą pomoc – podkreślił Szef Gabinetu Prezydenta RP.

 

Po części oficjalnej z laureatami konkursu i ich najbliższymi spotkała się Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

 
Dzieło Pomocy „Ad Gentes” od piętnastu lat organizuje konkurs „Mój Szkolny Kolega z Misji” po to, by polskie dzieci i młodzież mogły lepiej odkrywać rzeczywistość misyjną i poznawać warunki życia swoich rówieśników w wielu krajach. Konkurs jest skierowany do trzech grup wiekowych: klas I-III oraz klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Odbywa się w czterech kategoriach: literackiej, plastycznej, muzycznej i charytatywnej. W obecnej edycji konkursu wzięło udział 400 szkół. Są wśród nich szkoły integracyjne i szkoły specjalne. Ważnym elementem konkursu jest zbieranie środków finansowych na realizację konkretnego projektu misyjnego. W tym roku pomoc skierowana będzie dla Sióstr Benedyktynek z Ekwadoru, które prowadzą żłobek.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.