przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 9 czerwca 2016

Podczas ŚDM trzecie spotkanie Prezydenta z Papieżem

  |   Prezentacja ramowego programu wizyty papieża Franciszka w Polsce odbyła się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Prezentacja ramowego programu wizyty papieża Franciszka w Polsce odbyła się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Prezentacja ramowego programu wizyty papieża Franciszka w Polsce odbyła się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Prezentacja ramowego programu wizyty papieża Franciszka w Polsce odbyła się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Prezentacja ramowego programu wizyty papieża Franciszka w Polsce odbyła się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Prezentacja ramowego programu wizyty papieża Franciszka w Polsce odbyła się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Prezentacja ramowego programu wizyty papieża Franciszka w Polsce odbyła się w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

W czwartek, Szefowa KPRP Małgorzata Sadurska wzięła udział w spotkaniu z dziennikarzami w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, z okazji ogłoszenia ramowego programu wizyty papieża Franciszka w Polsce. 

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka Dla prezydenta Adnrzeja Dudy każde spotkanie z ojcem świętym jest ogromną radością - powiedziała szefowa kancelarii prezydenta Małgorzata Sadurska.

 

Przypomniała, że w Krakowie Andrzej Duda po raz trzeci spotka się z Franciszkiem; Prezydent wraz z Małżonką powita papieża na lotnisku w Balicach.

 

- Będzie to krótka ceremonia przywitania, weźmie w niej udział delegacja władz i duchowieństwa; oficjalna ceremonia powitania papieża planowana jest później na Wawelu. Ma w niej wziąć udział 600-800 osób, m.in. przedstawiciele władz oraz korpus dyplomatyczny.

 

Andrzej Duda uczestniczyć ma w mszy na Jasnej Górze, dziękczynnej za 1050 lat od chrztu Polski. Prezydent weźmie również  udział w głównym punkcie ŚDM, czyli mszy w Brzegach, a finalnie także w ceremonii pożegnania ojca świętego na wojskowych Balicach w Krakowie.

 

„Pan prezydent serdecznie zaprasza wszystkich młodych ludzi na spotkanie z ojcem świętym w Krakowie” – powiedziała minister Sadurska. Zobacz także: List Pierwszej Damy do Uczestników spotkania integracyjnego „Raban w Moryniu – ŚDM” Jak przypominała, prezydent wraz z małżonką nagrali spot zachęcający do udziału w ŚDM.

 

- ŚDM to święto bardzo ważne dla nas Polaków, którzy jesteśmy spadkobiercami myśli i przesłania św. Jana Pawła II; przecież papież Polak wskazywał właśnie na młodych ludzi, którzy niosą nadzieję, radość, dobro i optymizm – podkreślała.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.