przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 13 czerwca 2016

Maria Adamus odznaczona pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

  |   Msza Święta pogrzebowa sprawowana była w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Msza Święta pogrzebowa sprawowana była w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Msza Święta pogrzebowa sprawowana była w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Msza Święta pogrzebowa sprawowana była w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Msza Święta pogrzebowa sprawowana była w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Msza Święta pogrzebowa sprawowana była w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Msza Święta pogrzebowa sprawowana była w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Msza Święta pogrzebowa sprawowana była w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)

13 czerwca 2016 roku Sekretarz Stanu, Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski uczestniczył w  uroczystościach pogrzebowych śp. Marii Adamus.  Msza Święta pogrzebowa sprawowana była w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie, a pogrzeb odbył się na Cmentarzu Bródnowskim. 

 

Zobacz także: List Prezydenta do uczestników uroczystości pogrzebowych śp. Marii Jedlińskiej-Adamus Śp. Maria Adamus została pośmiertnie odznaczona przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Sekretarz Stanu, Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski wręczył odznaczenie rodzinie Zmarłej oraz odczytał list Prezydenta skierowany do uczestników uroczystości pogrzebowych.

 

Maria Jedlińska-Adamus (1932-2016) była założycielką wydawanego w latach 1995-2015  tygodnika „Nasza Polska”, prezesem Wydawnictwa Szaniec, córką Żołnierza Niezłomnego Władysława Jedlińskiego ps. Nemo, autorką książki „Bohaterowie i kaci. Moje wspomnienia”.

 

Uhonorowana m.in. Nagrodą Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy za niezłomną dziennikarską wierność Bogu i Ojczyźnie, medalem Epoki Czynu za konsekwencję obrony polskiej racji stanu, nagrodą „Animus et Semper Fidelis” Polskiego Stowarzyszenia Morskiego-Gospodarczego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za szczególne zasługi w obronie wartości narodowych w tygodniku „Nasza Polska”, a w ostatnim czasie - „Krzyżem Golgota Wschodu” przyznanym przez Australijskie Stowarzyszenie „Nasza Polonia” podczas XIX Forum Polonijnego w Toruniu.

 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.