Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 4 lipca 2016

Odznaczenia dla zasłużonych w badaniu i upamiętnianiu prawdy na temat tragicznych wydarzeń w Kielcach z 4 lipca 1946 roku

Minister Wojciech Kolarski podczas uroczystego otwarcia konferencji  ,,Antysemityzm jako narzędzie komunizmu. Pytania – hipotezy – interpretacje”, które odbyło się w poniedziałek w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, wręczył odznaczenia państwowe.

 

Decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej za wybitne zasługi w dokumentowaniu i upamiętnianiu prawdy o najnowszej historii Polski Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali:

  • Grzegorz Berendt
  • Bożena Szaynok. 

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w związku z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy o nadaniu Orderów Odrodzenia Polski osobom zasłużonym w badaniu i upamiętnianiu prawdy na temat tragicznych wydarzeń w Kielcach z 4 lipca 1946 roku.

 

Konferencja ,,Antysemityzm jako narzędzie komunizmu. Pytania – hipotezy – interpretacje” została zorganizowana przez Narodowe Centrum Kultury, Instytut Pamięci Narodowej Delegaturę w Kielcach oraz Europejską Sieć Pamięć i Solidarność.

 
Poleć znajomemu