przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 29 czerwca 2016

Min. Adam Kwiatkowski w Berlinie na polonijnych obchodach 25-lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie

  |   Minister Adam Kwiatkowski w Berlinie na polonijnych obchodach 25-lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie (fot. Paweł Woźniak) Minister Adam Kwiatkowski w Berlinie na polonijnych obchodach 25-lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie (fot. Paweł Woźniak) Minister Adam Kwiatkowski w Berlinie na polonijnych obchodach 25-lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie (fot. Paweł Woźniak) Minister Adam Kwiatkowski w Berlinie na polonijnych obchodach 25-lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie (fot. Marcin Jakubowski) Minister Adam Kwiatkowski w Berlinie na polonijnych obchodach 25-lecia podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie (fot. Marcin Jakubowski)

Szef Gabinetu Prezydenta RP Minister Adam Kwiatkowski uczestniczył w środę w Berlinie w polonijnych obchodach z okazji 25-lecia podpisania Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy z 17 czerwca 1991 roku.

 

Podczas wizyty minister Adam Kwiatkowski złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą Feliksa Nowowiejskiego, polskiego kompozytora i dyrygenta. Spotkał się ze środowiskami skupionymi wokół Polskiej Misji Katolickiej i z Klubem Gazety Polskiej w Berlinie. W trakcie spotkania omawiane były problemy, z którymi boryka się Polonia w Niemczech oraz bieżące i perspektywiczne plany współpracy między Kancelarią Prezydenta RP a Polonią i Polakami mieszkającymi w Niemczech.

 

Minister A. Kwiatkowski odwiedził Biuro Polonii, którego celem jest reprezentowanie interesów organizacji polskich w Niemczech.

 

Zobacz także: List prezydenta na koncercie z okazji 25-lecia podpisania Traktatu między RP a RFN o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy Wieczorem Szef Gabinetu Prezydenta RP wziął udział w uroczystym Koncercie Muzyki Polskiej oficjalnie otwierającym polonijne uroczystości z okazji 25-lecia Traktatu, podczas którego odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.