Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 15 lipca 2016

Minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Londynie z Polonią

  |   Minister Adam Kwiatkowski zapoznał się z obawami oraz oczekiwaniami Polaków i Polonii, związanymi z Brexitem. (fot. Michał Józefaciuk) Minister Adam Kwiatkowski zapoznał się z obawami oraz oczekiwaniami Polaków i Polonii, związanymi z Brexitem. (fot. Michał Józefaciuk) Minister Adam Kwiatkowski zapoznał się z obawami oraz oczekiwaniami Polaków i Polonii, związanymi z Brexitem. (fot. Michał Józefaciuk) Minister Adam Kwiatkowski zapoznał się z obawami oraz oczekiwaniami Polaków i Polonii, związanymi z Brexitem. (fot. Michał Józefaciuk) Minister Adam Kwiatkowski zapoznał się z obawami oraz oczekiwaniami Polaków i Polonii, związanymi z Brexitem. (fot. Michał Józefaciuk) Minister Adam Kwiatkowski zapoznał się z obawami oraz oczekiwaniami Polaków i Polonii, związanymi z Brexitem. (fot. Michał Józefaciuk) Minister Adam Kwiatkowski zapoznał się z obawami oraz oczekiwaniami Polaków i Polonii, związanymi z Brexitem. (fot. Michał Józefaciuk)

15 lipca 2016 roku Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski uczestniczył w wyjeździe do Londynu organizowanym przez Senat RP. W Składzie delegacji, której przewodniczył Marszałek Stanisław Karczewski, byli również obecni Sekretarz Stanu w MSZ Jan Dziedziczak, Przewodniczący Komisji Łączności z Polakami za Granicą Michał Dworczyk oraz Senatorowie RP.


Podczas wizyty w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Minister Adam Kwiatkowski, zapoznał się z obawami oraz oczekiwaniami Polaków i Polonii, związanymi z sytuacją w Wielkiej Brytanii po referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej. Rozmowy dotyczyły m.in. kwestii bezpieczeństwa Polaków w kontekście ataków o charakterze ksenofobicznym skierowanych w stronę Polaków oraz możliwości finansowego wsparcia polonijnych inicjatyw.


W stolicy Zjednoczonego Królestwa delegacja odwiedziła Instytut Józefa Piłsudskiego, Instytut Polski i Muzeum im. Gen. W. Sikorskiego oraz Ognisko Polskie, gdzie odbyło się spotkanie z czołowymi przedstawicielami brytyjskiej Polonii.


Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z Polonią i Polakami w Ambasadzie RP, podczas którego Rodacy mogli osobiście porozmawiać z członkami delegacji.

 

Poleć znajomemu