Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Odsłonięcie odnowionego pomnika Pamięci o Zagładzie Romów w lesie w Borzęcinie Dolnym

  |   Uroczystość odbyła się podczas odbywającego się w dniach 30 lipca – 2 sierpnia 2016 roku Międzynarodowego Taboru Pamięci Romów. (fot. Natalia Gancarz) Uroczystość odbyła się podczas odbywającego się w dniach 30 lipca – 2 sierpnia 2016 roku Międzynarodowego Taboru Pamięci Romów. (fot. Natalia Gancarz) Uroczystość odbyła się podczas odbywającego się w dniach 30 lipca – 2 sierpnia 2016 roku Międzynarodowego Taboru Pamięci Romów. (fot. Natalia Gancarz) Uroczystość odbyła się podczas odbywającego się w dniach 30 lipca – 2 sierpnia 2016 roku Międzynarodowego Taboru Pamięci Romów. (fot. Natalia Gancarz) Uroczystość odbyła się podczas odbywającego się w dniach 30 lipca – 2 sierpnia 2016 roku Międzynarodowego Taboru Pamięci Romów. (fot. Natalia Gancarz) Uroczystość odbyła się podczas odbywającego się w dniach 30 lipca – 2 sierpnia 2016 roku Międzynarodowego Taboru Pamięci Romów. (fot. Natalia Gancarz) Uroczystość odbyła się podczas odbywającego się w dniach 30 lipca – 2 sierpnia 2016 roku Międzynarodowego Taboru Pamięci Romów. (fot. Natalia Gancarz) Uroczystość odbyła się podczas odbywającego się w dniach 30 lipca – 2 sierpnia 2016 roku Międzynarodowego Taboru Pamięci Romów. (fot. Natalia Gancarz) Uroczystość odbyła się podczas odbywającego się w dniach 30 lipca – 2 sierpnia 2016 roku Międzynarodowego Taboru Pamięci Romów. (fot. Natalia Gancarz) Uroczystość odbyła się podczas odbywającego się w dniach 30 lipca – 2 sierpnia 2016 roku Międzynarodowego Taboru Pamięci Romów. (fot. Natalia Gancarz)

W poniedziałek minister Wojciech Kolarski uczestniczył w uroczystym odsłonięciu odnowionego pomnika Pamięci o Zagładzie Romów w lesie w Borzęcinie Dolnym. Podczas uroczystości minister złożył pod pomnikiem wiązankę kwiatów od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.


Zobacz także: Spotkanie ministra Wojciecha Kolarskiego z przewodniczącym Stowarzyszenia Romów w Polsce Pomnik upamiętnia zastrzelenie w lipcu 1943 roku przez niemieckich żołnierz 29 Romów (3 mężczyzn, 5 kobiet i 21 dzieci). Pomnik został odnowiony po dewastacji dokonanej przez nieznanych sprawców w kwietniu br.

 

Uroczystość odbyła się podczas odbywającego się w dniach 30 lipca – 2 sierpnia 2016 roku Międzynarodowego Taboru Pamięci Romów.

 

Poleć znajomemu