Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 2 września 2015

Spotkanie w sprawie ochrony miejsca historycznej Reduty Ordona

  |   Spotkanie w sprawie ochrony miejsca historycznej Reduty Ordona Spotkanie w sprawie ochrony miejsca historycznej Reduty Ordona Spotkanie w sprawie ochrony miejsca historycznej Reduty Ordona Spotkanie w sprawie ochrony miejsca historycznej Reduty Ordona Spotkanie w sprawie ochrony miejsca historycznej Reduty Ordona Spotkanie w sprawie ochrony miejsca historycznej Reduty Ordona Spotkanie w sprawie ochrony miejsca historycznej Reduty Ordona

Minister Wojciech Kolarski spotkał się w środę z przedstawicielami środowisk i organizacji społecznych z Warszawy postulujących utworzenie miejsca pamięci narodowej na obszarze tzw. Reduty Ordona – polskiego szańca obronnego z czasu Powstania Listopadowego, znajdującego się na terenie warszawskiej dzielnicy Ochota.

 

Uczestnicy spotkania zaapelowali do ministra Kolarskiego o wsparcie starań zmierzających do zachowania i godnego upamiętnienia tego historycznego miejsca i poległych w obronie Reduty polskich żołnierzy.

 

Ponadto, przedstawiciele organizacji pozarządowych uczestniczący w spotkaniu wskazali konieczność zmian przepisów dotyczących ochrony zabytków w Polsce oraz wyrazili chęć współpracy przy ewentualnym wypracowywaniu nowych rozwiązań.  

 

Spotkanie odbyło się w siedzibie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Poleć znajomemu