Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 2 września 2015

Spotkanie z przedstawicielkami ruchu „Matki na Działalności Gospodarczej”

  |   Spotkanie z przedstawicielkami ruchu społecznego „Matki na Działalności Gospodarczej” Spotkanie z przedstawicielkami ruchu społecznego „Matki na Działalności Gospodarczej” Spotkanie z przedstawicielkami ruchu społecznego „Matki na Działalności Gospodarczej” Spotkanie z przedstawicielkami ruchu społecznego „Matki na Działalności Gospodarczej”

Minister Wojciech Kolarski spotkał się w środę z przedstawicielkami ruchu społecznego „Matki na Działalności Gospodarczej”, który skupia kobiety-przedsiębiorców, planujące lub spodziewające się dziecka.

 

Podczas spotkania, przedstawicielki nieformalnego stowarzyszenia podkreślały potrzebę debaty wokół zagadnień polityki prorodzinnej, w odniesieniu do osób prowadzących działalność gospodarczą.

 

Ruch społeczny ,,Matki na Działalności Gospodarczej” powstał jako wyraz protestu przeciwko wybranym zapisom ustawy, zmieniającej zasady naliczania zasiłku macierzyńskiego i chorobowego dla kobiet prowadzących działalność gospodarczą, która została uchwalona w maju tego roku.

 

Spotkanie odbyło się w siedzibie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach działań Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich.

 

 

Poleć znajomemu