przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 3 września 2015

Szefowa KPRP: Pierwsze ustawy prezydenta jeszcze we wrześniu

- Prezydent spełni swoją obietnicę i jeszcze we wrześniu złoży dwa projekty ustaw – o obniżeniu wieku emerytalnego i o kwocie wolnej od podatku – mówiła w Kontrwywiadzie RMF FM szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

Pytana o spotkanie prezydenta z premier powtórzyła, że prezydent spotyka się z ministrem Schetyną i Siemoniakiem, bo polityka zagraniczna i obrona narodowa należą również do kompetencji prezydenta. – Prezydent Duda zapowiedział, że jeżeli uzna to za słuszne spotka się z premier Kopacz i z rządem – podkreśliła dodając, że podczas pięcioletniej kadencji Bronisława Komorowskiego Rada Gabinetowa była zwołana cztery razy. - Nie przypominam sobie, by wtedy prezydent zwołał „radę zapoznawczą” – mówiła minister.

Pytana o szanse na przeprowadzenie referendum 25 października stwierdziła, że „dopóki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć” . - Jeżeli Platforma Obywatelska nie chce zauważyć 6 milionów podpisów pod wnioskami referendalnymi, z których niestety wcześniej dwa odrzuciła, a jeden leży w słynnej „zamrażarce”, to jest mi tylko z tego powodu przykro. To jest problem Platformy, że tak szanuje obywateli – mówiła.

Minister tłumaczyła też, że to rodzic, a nie urzędnik najlepiej wie, na jakim etapie rozwoju emocjonalnego, intelektualnego, czy fizycznego jest jego dziecko. Przypomniała, że w czasie gdy obowiązek szkolny był od 7. roku życia rodzice także mieli możliwość wcześniejszego posłania dziecka do szkoły. – Zostawmy im to prawo – apelowała szefowa KPRP.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.