Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 20 września 2016

Minister Kwiatkowski wręczył odznaczenia państwowe pracownicom Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej

  |   Minister w imieniu Prezydenta RP wręczył Polsko–Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Flagę RP. (fot. Dariusz Jeżewski) Szef Gabinetu Prezydenta RP Minister Adam Kwiatkowski. (fot. Dariusz Jeżewski) Minister Adam Kwiatkowski w imieniu Prezydenta wręczył siedmiu pracownicom Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Ordery Zasługi RP. (fot. Dariusz Jeżewski) Minister Adam Kwiatkowski w imieniu Prezydenta wręczył siedmiu pracownicom Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Ordery Zasługi RP. (fot. Dariusz Jeżewski)

We wtorek Szef Gabinetu Prezydenta RP Minister Adam Kwiatkowski wręczył siedmiu pracownicom Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Ordery Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, za wybitne zasługi w promowaniu polskości i działalność na rzecz środowisk polonijnych w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej.


Minister Kwiatkowski wręczył również w imieniu Prezydenta RP Polsko–Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Flagę Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Unia obchodzi w tym roku 40-lecie swojej działalności. Celem utworzonej w 1976 roku PSFCU była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli jeszcze historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości w zaniedbanej wówczas dzielnicy Greenpoint. Obecnie PSFCU jest największą etniczną unią kredytową w Stanach Zjednoczonych i jedną ze stu największych unii kredytowych w USA.

 

Poleć znajomemu