przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 29 września 2016

Gala Otwarcia VIII Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”

W czwartek minister Wojciech Kolarski uczestniczył w uroczystej Gali Otwarcia VIII Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, odbywającego się od 28 września br. do 1 października br. w Gdyni.

Podczas uroczystego wieczoru wręczył Platynowy Opornik – festiwalową nagrodę przyznawaną twórcom za niezłomność w podejmowaniu trudnych tematów, bezkompromisowość i niezależność w pracy twórczej, a także za przyczynianie się do zachowania pamięci narodowej i umiejętne połączenie walorów historycznych z artystycznymi. Tegorocznym laureatem nagrody została reżyser Maria Dłużewska.

Minister Wojciech Kolarski uczestniczył również w dyskusji panelowej pt. „Polska Polityka Historyczna” z udziałem ministra Jana Dziedziczaka, reżysera Tomasza Magierskiego, a także z udziałem byłego żołnierza Armii Krajowej Juliana Kulskiego (mieszkającego w USA) oraz amerykańskiego wydawcy Terry Tegnazian.

Festiwal „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” prezentuje dzieła poświęcone „Żołnierzom Wyklętym” oraz polskiej historii od 1939 do 1989 roku.

VIII edycja Festiwalu została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.