Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 14 października 2016

Minister Adam Kwiatkowski na obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Wielkiej Brytanii

  |   Minister Adam Kwiatkowski na obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Wielkiej Brytanii Minister Adam Kwiatkowski na obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Wielkiej Brytanii Minister Adam Kwiatkowski na obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Wielkiej Brytanii Minister Adam Kwiatkowski na obchodach Dnia Edukacji Narodowej w Wielkiej Brytanii Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych za działalność pedagogiczną na rzecz Polonii Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych za działalność pedagogiczną na rzecz Polonii

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister A. Kwiatkowski podczas wizyty w Wielkiej Brytanii odwiedził  Szkołę Przedmiotów Ojczystych im. Heleny Modrzejewskiej w Hanwell, gdzie wziął udział w obchodach Dnia Nauczyciela. Minister przekazał dzieciom gry edukacyjne i książki od Pary Prezydenckiej. Po akademii zorganizowanej przez dyrekcję szkoły, minister rozmawiał z nauczycielami i rodzicami dzieci o potrzebach polskich szkół poza granicami kraju.  

 

W niedzielę Szef Gabinetu Prezydenta wręczył, w imieniu Prezydenta RP, nauczycielkom zaangażowanym w propagowanie języka polskiego w Wielkiej Brytanii odznaczenia państwowe za działalność pedagogiczną na rzecz Polonii. Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej otrzymała  Janina Bytniewska wiceprezes Zrzeszenia Nauczycielstwa Polskiego Za Granicą, a Złote Krzyże Zasługi nauczycielki: Maria Działowska, Grażyna Ross i Monika Sawicka-Wolna.

 

Po uroczystości minister Adam Kwiatkowski uczestniczył w polskiej mszy św. w intencji nauczycieli i pedagogów.

 

Następnie wziął udział  w centralnych obchodach Dnia Nauczyciela organizowanych przez obchodzące w tym roku 75-lecie Zrzeszenie Nauczycielstwa Polskiego za Granicą. Minister odczytał list Pary Prezydenckiej skierowany do nauczycieli pracujących za granicą z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zobacz także: List Pary Prezydenckiej do Nauczycieli Szkół Polonijnych i Polskich za Granicą

 

Minister Adam Kwiatkowski podkreślił, że liczy na to, że jeszcze w tym roku parlament uchwali prezydencki projekt ustawy przyznający uczniom szkół polonijnych prawo do polskich legitymacji szkolnych, które dadzą dzieciom uprawnienia do zniżek na przejazdy środkami transportu publicznego oraz na wejście do muzeów i parków narodowych.

 

Przedstawiciel Biura do Spraw Kontaktu z Polakami za Granicą KPRP odwiedził polską szkołę w Thetford, aby dokonać oficjalnego otwarcia szkoły w nowym budynku oraz przekazać dzieciom upominki od Pary Prezydenckiej.

 
Poleć znajomemu