przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 26 października 2016

Spotkanie ministra Szczerskiego z Ambasadorami państw UE

Minister Szczerski przedstawił główne założenia polityki zagranicznej Prezydenta Andrzeja Dudy (fot. Ambasada Słowacji w RP)

W środę 26 października odbyło się spotkanie Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego z ambasadorami państw UE akredytowanymi w Polsce.

 

Podczas spotkania minister Szczerski przedstawił główne założenia polityki zagranicznej Prezydenta Andrzeja Dudy. Minister podkreślił, że w najbliższym czasie wysiłki Prezydenta w tej dziedzinie koncentrować się będą na pełnej implementacji postanowień Szczytu NATO w Warszawie, wspieraniu kandydatury Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ, a także zacieśnianiu współpracy gospodarczej z międzynarodowymi partnerami.

 

Dodał, że kluczowe znaczenie będzie miała współpraca regionalna, zarówno w ramach Grupy Wyszehradzkiej, jak i w szerszym formacie Trójmorza. Minister Szczerski zapewnił ponadto, że Prezydent będzie kontynuował swą aktywność w zakresie polityki wschodniej. Zapewnił też o gotowości do współdziałania z rządem na polu polityki europejskiej, zwłaszcza w obliczu rozpoczynającego się właśnie trudnego procesu opuszczania Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.