przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 27 października 2016

"Wizyta prezydenta Senegalu elementem kampanii na rzecz kandydatury na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ"

Oficjalną wizytę w Polsce rozpoczyna w czwartek prezydent Senegalu. Macky Sall spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą, marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim i premier Beatą Szydło. Prezydenci otworzą Polsko-Senegalskie Forum Gospodarcze.

 

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski powiedział w środę PAP, że wizyta prezydenta Senegalu wpisuje się w kampanię na rzecz kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-2019. Zobacz także: Kampania Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ

 

- Senegal jest obecnie niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ. W listopadzie obejmie miesięczne rotacyjne przewodnictwo w Radzie, a więc ważne jest, że mamy tuż przed tym wydarzeniem wizytę prezydenta - powiedział minister Szczerski.

 

Jak mówił Krzysztof Szczerski, rozmowy prezydentów będą dotyczyły także spraw globalnych, w tym bezpieczeństwa w Afryce. Podkreślił, że Senegal jako państwo stabilne "jest jednym z rdzeni tego bezpieczeństwa".

 

Zaznaczył, że wizyta prezydenta Senegalu w Polsce wpisuje się także w kolejny priorytet polityki zagranicznej prezydenta Dudy, czyli dyplomację gospodarczą. Zaznaczył, że Sall spotka się z grupą polskich przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z Senegalem. - Ponadto obaj prezydenci otworzą Polsko-Senegalskie Forum Gospodarcze - zaznaczył minister Szczerski.

 

Według prezydenckiego ministra "strona rządowa planuje podpisanie w czasie wizyty prezydenta Senegalu szeregu memorandów o współpracy dotyczących turystyki, rolnictwa, współpracy inwestycyjnej oraz szeroko pojętych konsultacji politycznych pomiędzy Ministerstwami Spraw Zagranicznych.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.