przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 28 października 2016

Prezydent odwiedził Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych

  |   Wizyta Prezydenta RP w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Wizyta Prezydenta RP w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)

System kierowania i dowodzenia w kontekście planowanych w nim zmian był tematem spotkania prezydenta Andrzeja Dudy w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych (DORSZ) – powiedział w piątek szef BBN Paweł Soloch.

 

- Prezydent spotkał się z kadrą Dowództwa Operacyjnego, w spotkaniu uczestniczył minister obrony Antoni Macierewicz. Zapoznał się z bieżącą sytuacją bezpieczeństwa w regionie – to DORSZ przygotowuje raporty w tej sprawie – a także z wnioskami z ćwiczeń Anakonda 16 i CMX 16 w kwestii planowanych zmian w organizacji sił zbrojnych oraz w kwestii zwiększenia kompatybilności w związku z postanowieniami szczytu NATO – powiedział Paweł Soloch.

 

Szef BBN dodał, że prezydent zwrócił uwagę na system kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi w sytuacjach kryzysu i zagrożenia, w tym w razie konieczności obrony państwa, także w kontekście zapowiadanych zmian w tym systemie.

 

- Do tej kwestii prezydent przywiązuje szczególną wagę. Było to jedno z wielu zaplanowanych spotkań i konsultacji, które prezydent zamierza odbyć. Temu będzie też służyła wizyta w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych – zapowiedział minister Soloch.

 

Jak dodał, ważnym elementem spotkania było zapoznanie się z aktualną służbą polskich kontyngentów wojskowych za granicą. (PAP) 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.