Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 9 września 2015

Uroczystość wręczenia medali i dyplomów honorowych „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”

  |   Uroczystość wręczenia medali i dyplomów honorowych „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” Uroczystość wręczenia medali i dyplomów honorowych „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” Uroczystość wręczenia medali i dyplomów honorowych „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” Uroczystość wręczenia medali i dyplomów honorowych „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” Uroczystość wręczenia medali i dyplomów honorowych „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” Uroczystość wręczenia medali i dyplomów honorowych „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” Uroczystość wręczenia medali i dyplomów honorowych „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” Uroczystość wręczenia medali i dyplomów honorowych „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” Uroczystość wręczenia medali i dyplomów honorowych „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” Uroczystość wręczenia medali i dyplomów honorowych „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata” Uroczystość wręczenia medali i dyplomów honorowych „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”

Minister Wojciech Kolarski uczestniczył w środę w ceremonii wręczenia medali i dyplomów honorowych „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.

W wystąpieniu podczas uroczystości minister Kolarski podkreślił, że czyny Sprawiedliwych wśród Narodów Świata to powód do dumy nie tylko dla nich samych, ale także dla nas. - Czerpiemy z ich bohaterstwa natchnienie i inspirację. Pamięć o ich czynach na zawsze pozostanie z nami– mówił minister, dodając jednocześnie, że ,,w sensie moralnym osoby ratujące Żydów ocaliły sens istnienia rodzaju ludzkiego. Uratowali ludzi, ale także wiarę w człowieczeństwo”.

Uroczystość odbyła się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Poleć znajomemu