Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 21 grudnia 2016

Krzyż Oficerski Orderu Zasługi RP dla księdza Romana Twaroga

  |   Ksiądz Twaróg od 1990 roku jest proboszczem kamienieckiej Katedry Świętego Piotra i Pawła. Dba o zachowanie polskiej kultury i polskiego dziedzictwa materialnego na Kresach. Minister złożył kwiaty przy pomnikach Jana Pawła II i Michała Wołodyjowskiego.

Podczas wizyty w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie Szef Gabinetu Prezydenta RP Minister Adam Kwiatkowski w imieniu Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej księdza Romana Twaroga.  

 

Ksiądz Twaróg od 1990 roku jest proboszczem kamienieckiej Katedry Świętego Piotra i Pawła. Dba o zachowanie polskiej kultury i polskiego dziedzictwa materialnego na Kresach.  Odbudował i wyremontował historyczną katedrę, a także minaret z figurą Matki Bożej. Podjął działania mające na celu uporządkowanie placu katedralnego, gdzie wzniósł pomniki Jana Pawła II i Pana Michała Wołodyjowskiego, przy których Minister Kwiatkowski złożył, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, kwiaty i zapalił znicze. 

 

Poleć znajomemu