Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 21 grudnia 2016

Świąteczna wizyta u Polaków na Ukrainie

  |   Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie.

Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski wziął udział w świątecznej akcji pomocowej Polakom na Ukrainie. Trzeci w tym roku wyjazd z pomocą Polakom na Wschodzie, organizowany przez Kancelarię Prezydenta RP przy wsparciu Rodaków z różnych krajów i darczyńców z Polski, dotarł do Kamieńca Podolskiego, Gródka i Stanisławowa.


Ponad 200 Polaków i osób polskiego pochodzenia uczestniczyło w spotkaniu opłatkowym z Ministrem Adamem Kwiatkowskim w Kamieńcu Podolskim. Podczas spotkania został odczytany list od Pary Prezydenckiej. Z okazji Narodowego Czytania Henryka Sienkiewicza Minister Kwiatkowski, wspólnie z dziećmi, przeczytał fragmenty „Pana Wołodyjowskiego”. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali prezenty i dzielili się opłatkiem przy tradycyjnych, polskich potrawach wigilijnych.


Minister Adam Kwiatkowski odwiedził Dom Miłosierdzia w Gródku prowadzony przez Ojca Wiktora Łutkowskiego, gdzie przekazał produkty żywnościowe, artykuły sanitarne, koce a mieszkającym w nim starszym osobom prezenty świąteczne. Szef Gabinetu Prezydenta RP odwiedził w domach najbardziej potrzebujących Polaków i przekazał im paczki świąteczne od Pary Prezydenckiej. Wśród odwiedzanych osób byli zesłańcy na Syberię, do Kazachstanu i osoby zasłużone dla życia polskiej wspólnoty.


W Kamieńcu Podolskim Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski uczestniczył w mszy świętej w języku polskim w historycznej Katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła i w obecności miejscowych władz i przedstawicieli Konsulatu RP w Winnicy dokonał otwarcia wystawy „Samarytanie z Markowej”.


Spotkanie świąteczne z Polakami i osobami polskiego pochodzenia odbyło się również w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Stanisławowie. Po wspólnym kolędowaniu każde dziecko otrzymało prezenty od Pary Prezydenckiej. Podczas spotkania w Polskiej Szkole w Gródku uczniowie najstarszych klas wystawili Jasełka.

 

 

Poleć znajomemu