przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 12 grudnia 2016

Wizyta ministra Adama Kwiatkowskiego w USA

  |   Spotkanie w Stowarzyszeniu Weteranów Armii Polskiej w USA. (fot. Paweł Burdzy/PSFUK) Spotkanie w Stowarzyszeniu Weteranów Armii Polskiej w USA. (fot. Paweł Burdzy/PSFUK) Spotkanie opłatkowe w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. (fot. Paweł Burdzy/PSFUK) Spotkanie opłatkowe w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. (fot. Paweł Burdzy/PSFUK) Spotkanie opłatkowe w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. (fot. Paweł Burdzy/PSFUK) Spotkanie opłatkowe w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. (fot. Paweł Burdzy/PSFUK) Spotkanie opłatkowe w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. (fot. Paweł Burdzy/PSFUK) Spotkanie opłatkowe w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej. (fot. Paweł Burdzy/PSFUK)

W dniach 7-12 grudnia 2016 roku Szef Gabinetu Prezydenta Adam Kwiatkowski, na zaproszenie środowisk polonijnych, przebywał w Stanach Zjednoczonych. Minister spotkał się m.in. z nowo mianowanym ambasadorem RP w USA Piotrem Wilczkiem i konsulami generalnymi w Nowym Jorku i Chicago: Maciejem Golubiewskim i Piotrem Janickim.

 

Szef Gabinetu Prezydenta wziął także udział w spotkaniu opłatkowym w Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, w którym uczestniczyli przedstawiciele Zarządu i Rady Dyrektorów Unii oraz liderzy najważniejszych organizacji polonijnych.

 

Podobnie okolicznościowy, świąteczny charakter miały spotkania w Stowarzyszeniu Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, Instytucie im. Józefa Piłsudskiego i w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku.

 

Organizatorem uroczystości w Konsulacie Generalnym, z udziałem dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów szkół polonijnych, był Zarząd Centrali Polskich Szkół Dokształcających. 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.