Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 30 stycznia 2017

Podpisanie porozumienia ws. rozwoju Elektrowni Dolna Odra

  |   W uroczystościach podpisania porozumienia uczestniczył Sekretarz Stanu w KPRP Paweł Mucha, który w trakcie uroczystości odczytał list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. (Fot. Mirosław Maślany/PGE) W uroczystościach podpisania porozumienia uczestniczył Sekretarz Stanu w KPRP Paweł Mucha, który w trakcie uroczystości odczytał list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Fot. Mirosław Maślany/PGE) W uroczystościach podpisania porozumienia uczestniczył Sekretarz Stanu w KPRP Paweł Mucha, który w trakcie uroczystości odczytał list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Fot. Mirosław Maślany/PGE) W uroczystościach podpisania porozumienia uczestniczył Sekretarz Stanu w KPRP Paweł Mucha, który w trakcie uroczystości odczytał list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Fot. Mirosław Maślany/PGE) W uroczystościach podpisania porozumienia uczestniczył Sekretarz Stanu w KPRP Paweł Mucha, który w trakcie uroczystości odczytał list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Fot. Mirosław Maślany/PGE) W uroczystościach podpisania porozumienia uczestniczył Sekretarz Stanu w KPRP Paweł Mucha, który w trakcie uroczystości odczytał list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Fot. Mirosław Maślany/PGE) W uroczystościach podpisania porozumienia uczestniczył Sekretarz Stanu w KPRP Paweł Mucha, który w trakcie uroczystości odczytał list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Fot. Mirosław Maślany/PGE)

30 stycznia 2017 r. przedstawiciele Grupy Kapitałowej PGE podpisali ze stroną społeczną porozumienie w sprawie rozwoju Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie, będącej częścią Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

 

Zobacz także: List Prezydenta RP odczytany w Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie W uroczystościach podpisania porozumienia uczestniczył Sekretarz Stanu w KPRP Paweł Mucha, który w trakcie uroczystości odczytał list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie przekazał go prezesom Henrykowi Baranowskiemu i Sławomirowi Zawadzie oraz dyrektorom Pawłowi Wardzie i Rafałowi Musze.

 

Zawarcie porozumienia to kolejny etap trwających od maja 2016 r. szczegółowych analiz techniczno-ekonomicznych rozważanej inwestycji.  Porozumienie dotyczy odtworzenia mocy wytwórczych w elektrowni w technologii wykorzystującej węgiel kamienny i wpisuje się w strategię GK PGE do 2020 r.

 

Porozumienie to zobowiązanie PGE GIEK SA, którego PGE SA jest gwarantem, że decyzja o wyborze technologii oraz wielkości mocy zostanie podjęta do końca II kwartału 2017 r., czyli po przeprowadzeniu wstępnych analiz wykonalności pod kątem technicznym, ekonomicznym, regulacyjnym oraz finansowym.

 

Podjęte działania są kontynuacją nieprzerwanego zainteresowania Grupy PGE oraz PGE GiEK utrzymaniem przez Zespół Elektrowni Dolna Odra pozycji lidera w wytwarzaniu energii i ciepła na Pomorzu Zachodnim.

Poleć znajomemu