przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 6 lutego 2017

Minister Krzysztof Szczerski w Polskim Radiu o wizycie w USA

- Obraz nowej administracji amerykańskiej w Europie jest całkowicie odmienny od tego, jaki można sobie wyrobić po bezpośrednich kontaktach – powiedział minister Krzysztof Szczerski w „Sygnałach dnia” podsumowując swoją trzydniową wizytę w USA. – To cecha każdej nowej administracji, że ma prawo na nowo zdefiniować swoje priorytety, natomiast to nie jest zmiana, która byłaby zagrożeniem – dodał.

 

Minister Szczerski zdradził, że pierwsze zdanie, jakie padło ze strony generała Michaela Flynna podczas ich rozmowy w Waszyngtonie brzmiało:  „Polska? Wy płacicie swoje rachunki”. Czyli jesteście realnymi partnerami Amerykanów w budowaniu bezpieczeństwa sojuszniczego w NATO – powiedział prezydencki minister. Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda zaprosił prezydenta Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce Wizyta ministra Krzysztofa Szczerskiego w Nowym Jorku

 

Krzysztof Szczerski dodał, że nie obawia się o obecność amerykańskich wojsk w Polsce ani o tarczę antyrakietową. – Mówiliśmy o kolejnych etapach budowania tego sojuszu bezpieczeństwa polsko-amerykańskiego, a nie o tym, że on w jakikolwiek sposób mógłby się cofnąć – podkreślił.

 

- My mówimy: „Po pierwsze Polska”, prezydent Trump mówi: „Po pierwsze Ameryka”. W punkcie, jakim jest tarcza antyrakietowa „Po pierwsze Polska” z „Po pierwsze Ameryka” się spotyka – tłumaczył minister Szczerski.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.