przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 10 lutego 2017

Spotkanie z polskimi uczniami z Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie

  |   Minister zapoznał się z działalnością placówki, która uczestnicząc w wielu inicjatywach edukacyjnych, szczyci się osiągnięciami i sukcesami odniesionymi przez wychowanków. (Fot. Anna Stankiewicz) Minister zapoznał się z działalnością placówki, która uczestnicząc w wielu inicjatywach edukacyjnych, szczyci się osiągnięciami i sukcesami odniesionymi przez wychowanków. (Fot. Anna Stankiewicz) Goście z Litwy, po spotkaniu z Ministrem, zwiedzili Pałac Prezydencki. (Fot. Anna Stankiewicz)

10 lutego br. Szef Gabinetu Prezydenta RP minister Adam Kwiatkowski spotkał się w Pałacu Prezydenckim z grupą młodzieży polskiej z Litwy, uczącej się w Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie.

Zobacz także: Młodzież polska z Białorusi, Ukrainy, Rosji i Kazachstanu w Pałacu Prezydenckim

Minister zapoznał się z działalnością placówki oświatowej, która uczestnicząc w wielu inicjatywach edukacyjnych, szczyci się osiągnięciami i sukcesami odniesionymi przez wychowanków w licznych konkursach, olimpiadach przedmiotowych oraz sportowych.

 

Zobacz także: "Prezydencka ustawa dot. ulg dla uczniów to wyraz pamięci o rodakach zagranicą" Szkolną społeczność tworzy ponad 1000 uczniów i blisko 80 nauczycieli. Dyrektor Janina Wysocka, prezentując bogatą ofertę edukacyjną Progimnazjum im. Jana Pawła II, podkreśliła integracyjną rolę szkół polskich działających poza granicami Rzeczypospolitej. Podziękowała Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, polskim władzom oraz wszystkim Rodakom za wsparcie środowisk i szkół polskiej mniejszości na Litwie.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.