przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 23 lutego 2017

W Sejmie o Narodowych Obchodach 100. rocznicy Święta Niepodległości

Szef Kancelarii Prezydenta RP Minister Małgorzata Sadurska. (Fot. Rafał Zambrzycki)

23 lutego 2017 roku Szef Kancelarii Prezydenta RP Minister Małgorzata Sadurska wzięła udział w posiedzeniu Sejmu, podczas którego rozpatrywano punkt porządku dziennego „Sprawozdanie Komisji o przedstawionym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekcie ustawy o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej”. 
 

Zobacz także: Prezydent zaapelował o wspólne obchody 100. rocznicy Święta Niepodległości - Wolą Prezydenta jest to, aby komitet był możliwie szeroki, żeby znalazły się w nim osoby i środowiska spoza polityki: z kręgów nauki, kultury, z organizacji kombatanckich czy osoby zasłużone dla państwa polskiego – mówiła Minister Sadurska.


Jak dodała: - Wymieniliśmy jedno nazwisko – nazwisko-symbol – Józefa Piłsudskiego, ale to nie znaczy, że zapominamy o innych. Jestem przekonana, że w czasie obchodów upamiętnione zostaną wszystkie osoby, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości – zaznaczyła.

 

W 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.  

 

W celu zagwarantowania obchodom najwyższej rangi, projekt ustawy zakłada stworzenie Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, złożonych z najwyższych organów władzy RP, przedstawicieli partii politycznych i ugrupowań oraz organizacji społecznych.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.