przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 10 marca 2017

Minister Kolarski na spotkaniu z okazji Dnia Sołtysa

  |   Minister Wojciech Kolarski na spotkaniu z okazji Dnia Sołtysa (fot. archiwum Biuro Prasowe MRiRW) Minister Wojciech Kolarski na spotkaniu z okazji Dnia Sołtysa (fot. archiwum Biuro Prasowe MRiRW) Minister Wojciech Kolarski na spotkaniu z okazji Dnia Sołtysa (fot. archiwum Biuro Prasowe MRiRW) Minister WojciechKolarski na spotkaniu z okazji Dnia Sołtysa (fot. archiwum Biuro Prasowe MRiRW) Minister Wojciech Kolarski na spotkaniu z okazji Dnia Sołtysa (fot. archiwum Biuro Prasowe MRiRW)

Wojciech Kolarski, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP uczestniczył w piątek w obchodach z okazji Dnia Sołtysa, zorganizowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W czasie spotkania minister Kolarski odczytał list Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

Prezydent zachęca w nim sołtysów m.in. do aktywizacji lokalnych wspólnot i zwraca uwagę na to, że są oni ważnymi przedstawicielami swoich „małych ojczyzn”.

 

„Dzisiaj sołtysi, jako bezpośredni reprezentanci swoich wspólnot lokalnych, współtworzą odrodzony samorząd terytorialny. Warto to podkreślić, bowiem w oparciu o mandat, który uzyskali Państwo od swoich wyborców, mają Państwo szczególny tytuł i realną możliwość, aby aktywizować mieszkańców sołectw i gmin, skłaniać ich do tego, aby włączali się w decydowanie o sprawach dla nich najważniejszych. Gorąco do tego zachęcam, bo to właśnie Państwa głosy i opinie są wysłuchiwane ze szczególną uwagą. To Państwo – zaradni, cenieni gospodarze – dają osobisty przykład dbałości o te same sprawy, którymi żyją mieszkańcy Państwa miejscowości” – podkreśla w liście prezydent Andrzej Duda.

 

Spotkanie z sołtysami z całej Polski odbyło się w siedzibie MRiRW w Warszawie i stało się okazją do wręczenia im przyznawanych przez ten resort odznaczeń „Zasłużony dla Rolnictwa”. Dzień Sołtysa przypada 11 marca.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.