przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 19 marca 2017

Minister Szczerski: Liczymy, że jedną z pierwszych wizyt zagranicznych nowy prezydent Niemiec złoży w Polsce

Liczymy na to, że jedną z pierwszych wizyt zagranicznych nowy prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier złoży w Polsce - mówi PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Jego zdaniem byłby to sygnał, że relacje polsko-niemieckie pozostają dla obu krajów strategiczne.

 

W niedzielę Steinmeier przejmuje obowiązki prezydenta Republiki Federalnej Niemiec, a w środę zostanie zaprzysiężony. Były minister spraw zagranicznych, socjaldemokrata zastąpił na tym stanowisku Joachima Gaucka, który nie ubiegał się o drugą kadencję.

 

- Czekamy, liczymy na to, że jedną z pierwszych wizyt zagranicznych nowy prezydent Niemiec złoży w Polsce. Zaproszenie do Warszawy jest otwarte - powiedział Krzysztof Szczerski.

 

Podkreślił, że byłby to dobry sygnał, że relacje polsko-niemieckie są ciągle strategiczne dla obu krajów. Minister Szczerski uważa, że dobrym tematem do rozmowy prezydentów byłaby sytuacja w Europie i polityce międzynarodowej.

 

- Chcielibyśmy, żeby prezydent Steinmeier, jako osoba bardzo aktywna w poprzedniej roli w polityce międzynarodowej, tę aktywność podtrzymał. A także tę intensywność relacji polsko-niemieckich - zaznaczył.

 

Minister Krzysztof Szczerski przypomniał, że ubiegły rok był wyjątkowy pod względem intensywności relacji polsko-niemieckich i liczby spotkań prezydentów Dudy i Gaucka. - Chcielibyśmy, aby ta dynamika została podtrzymana - zaznaczył.

 

Poinformował, że w przyszłym tygodniu do Warszawy przybywa wiceszef niemieckiego MSZ i podczas rozmowy w Pałacu Prezydenckim wątek wizyty w Polsce niemieckiego prezydenta zostanie poruszony. (PAP) 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.