przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 27 marca 2017

Kartka dla weterana

  |   Kartki trafią do Domu Seniora w Montrealu, gdzie przebywa 126 pensjonariuszy; w większości są to Polacy i osoby polskiego pochodzenia. - To dowód na to, że pamiętamy o tych, którzy mieszkają daleko, którzy za nas walczyli, cierpieli - mówił minister Kwiatkowski. Kartki trafią do Domu Seniora w Montrealu, gdzie przebywa 126 pensjonariuszy; w większości są to Polacy i osoby polskiego pochodzenia. Kartki trafią do Domu Seniora w Montrealu, gdzie przebywa 126 pensjonariuszy; w większości są to Polacy i osoby polskiego pochodzenia. Kartki trafią do Domu Seniora w Montrealu, gdzie przebywa 126 pensjonariuszy; w większości są to Polacy i osoby polskiego pochodzenia. - To dowód na to, że pamiętamy o tych, którzy mieszkają daleko, którzy za nas walczyli, cierpieli - mówił minister Kwiatkowski. Kartki trafią do Domu Seniora w Montrealu, gdzie przebywa 126 pensjonariuszy; w większości są to Polacy i osoby polskiego pochodzenia. Kartki trafią do Domu Seniora w Montrealu, gdzie przebywa 126 pensjonariuszy; w większości są to Polacy i osoby polskiego pochodzenia. Kartki trafią do Domu Seniora w Montrealu, gdzie przebywa 126 pensjonariuszy; w większości są to Polacy i osoby polskiego pochodzenia. Kartki trafią do Domu Seniora w Montrealu, gdzie przebywa 126 pensjonariuszy; w większości są to Polacy i osoby polskiego pochodzenia. - To dowód na to, że pamiętamy o tych, którzy mieszkają daleko, którzy za nas walczyli, cierpieli - mówił minister Kwiatkowski. Kartki trafią do Domu Seniora w Montrealu, gdzie przebywa 126 pensjonariuszy; w większości są to Polacy i osoby polskiego pochodzenia.

Kartki z życzeniami wielkanocnymi dla weteranów mieszkających w Kanadzie przygotowywały dzieci w Pałacu Prezydenckim. - Jesteśmy winni weteranom pamięć i wdzięczność - podkreślił szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

 

Życzenia od dzieci otrzymają powstańcy warszawscy, emerytowani profesorowie, kawalerowie Orderu Virtuti Militari, członkowie Stowarzyszenia Polskich Kombatantów w Ottawie, Sybiracy i weterani drugiej wojny światowej oraz żołnierze walczący pod Monte Cassino.

 

W poniedziałek wraz z dziećmi z warszawskich szkół podstawowych kartki przygotowywał minister Kwiatkowski.

 

- W Pałacu Prezydenckim, w sali w której dzieją się najważniejsze w Polsce wydarzenia, spotykamy się, by pokazać, że pamiętamy o naszych rodakach, o tych, którzy walczyli za Polskę, cierpieli za Polskę, którzy dzisiaj z różnych powodów mieszkają w różnych częściach świata: blisko i daleko - powiedział minister.

 

Wyraził nadzieję, że akcja będzie trwała. - To dowód na to, że pamiętamy o tych, którzy mieszkają daleko, którzy za nas walczyli, cierpieli. I tak jak mówił prezydent Andrzej Duda w swoim inauguracyjnym wystąpieniu w parlamencie: budujemy wspólnotę wszystkich Polek i Polaków bez względu na to, gdzie mieszkają – podkreślił szef Gabinetu Prezydenta.

 

Imienne kartki z życzeniami wielkanocnymi trafią do weteranów mieszających w Kanadzie.  - To ci, którzy walczyli pod Monte Cassino, byli zesłani na Syberię, to powstańcy warszawscy. To ludzie, którym jesteśmy winni pamięć i wdzięczność, bo dzięki nim dzisiaj żyjemy w niepodległej, suwerennej Polsce - dodał minister Kwiatkowski.

 

Kartki trafią do Domu Seniora w Montrealu, gdzie obecnie przebywa 126 pensjonariuszy; w większości są to Polacy i osoby polskiego pochodzenia. Kartki trafią również do polskich bohaterów, którzy mieszkają z rodzinami w całej Kanadzie.

 

To druga edycja akcji "Kartka dla weterana"; w ubiegłym roku życzenia z okazji Bożego Narodzenia dzieci napisały do weteranów mieszkających w Wielkiej Brytanii. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.