przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 28 marca 2017

Spotkanie z delegacją Knesetu

  |   Podczas rozmowy poruszono tematykę związaną m.in. z kwestiami stosunków dwustronnych i współpracy w obrębie polityki bezpieczeństwa Podczas rozmowy poruszono tematykę związaną m.in. z kwestiami stosunków dwustronnych i współpracy w obrębie polityki bezpieczeństwa Podczas rozmowy poruszono tematykę związaną m.in. z kwestiami stosunków dwustronnych i współpracy w obrębie polityki bezpieczeństwa Podczas rozmowy poruszono tematykę związaną m.in. z kwestiami stosunków dwustronnych i współpracy w obrębie polityki bezpieczeństwa Podczas rozmowy poruszono tematykę związaną m.in. z kwestiami stosunków dwustronnych i współpracy w obrębie polityki bezpieczeństwa

We wtorek Sekretarz Stanu w KPRP Krzysztof Szczerski oraz Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch spotkali się z delegacją Komisji Obrony i Stosunków Międzynarodowych Knesetu: Panem Avi Dichterem, Panią Sharren Haskel oraz Panią Alizą Lavie.

Podczas rozmowy poruszono tematykę związaną m.in. z kwestiami stosunków dwustronnych, współpracy w obrębie polityki bezpieczeństwa w tym współpracy obronnej obu państw oraz sytuacji politycznej na Bliskim Wschodzie. Omówiono także zaangażowanie społeczności międzynarodowej w walce z terroryzmem oraz perspektywy zakończenia wojny w Syrii. Minister Szczerski zwrócił uwagę na zaangażowanie polityczne Polski i działania Prezydenta Rzeczypospolitej na rzecz międzynarodowego pokoju związane z kandydaturą Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.

 

Minister Soloch podkreślił dobrą współpracę BBN z izraelską Radą Bezpieczeństwa Narodowego oraz znaczenie polsko-izraelskiego dialogu w sprawach bezpieczeństwa i obronności. Zaznaczył, że szczególnie ważnym elementem współpracy przemysłów obronnych byłby transfer technologii i know-how oraz uruchomienie produkcji wybranego sprzętu wojskowego w Polsce.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.