przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 7 kwietnia 2017

Delegacja Kongresu USA z wizytą w Pałacu Prezydenckim

  |   Głównym tematem rozmów była obecność sił amerykańskich w Polsce Głównym tematem rozmów była obecność sił amerykańskich w Polsce Głównym tematem rozmów była obecność sił amerykańskich w Polsce Głównym tematem rozmów była obecność sił amerykańskich w Polsce Głównym tematem rozmów była obecność sił amerykańskich w Polsce Głównym tematem rozmów była obecność sił amerykańskich w Polsce Głównym tematem rozmów była obecność sił amerykańskich w Polsce Głównym tematem rozmów była obecność sił amerykańskich w Polsce

W piątek 7 kwietnia br. Szef Gabinetu Prezydenta RP minister Krzysztof Szczerski oraz Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Paweł Soloch przyjęli delegację Kongresu USA, na czele której stał Mike Rogers, członek Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów. Delegacji towarzyszył Ambasador USA w Polsce Paul W. Jones.

Zobacz także: Prezydent w Żaganiu: Witamy naszych amerykańskich sojuszników! PL/ENG Głównym tematem rozmów była obecność sił amerykańskich w Polsce. Już za kilka dni, 13 kwietnia w Orzyszu, Prezydent RP Andrzej Duda weźmie udział w ceremonii inauguracji działalności w Polsce batalionowej grupy bojowej NATO, której trzon stanowią siły USA. W styczniu Prezydent witał z kolei w Żaganiu amerykańską Pancerną Brygadową Grupę Bojową, która będzie w tym roku ćwiczyć w państwach wschodniej flanki Sojuszu.

 

Ze swej strony kongresmeni dziękowali Polsce za wkład w działania koalicji zwalczającej tzw. państwo islamskie. Zwracano również uwagę, iż Polska jest jednym z pięciu państw NATO, które przeznaczają na obronność 2 proc. PKB.

 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.