przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 11 kwietnia 2017

Min. Szczerski: Prezydent z szefami MSZ V4 i Partnerstwa Wschodniego nt. polityki w regionie

Priorytety polityki w regionie, Inicjatywa Trójmorza, reforma Partnerstwa Wschodniego - o tym będzie mówił prezydent Andrzej Duda podczas środowego spotkania z szefami MSZ państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego - poinformował PAP Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 

- Prezydent Andrzej Duda przyjmie ministrów spraw zagranicznych w Pałacu Prezydenckim. Powie o swoich priorytetach w polityce w regionie oraz o Inicjatywie Trójmorza. Opowie się za dalszym rozszerzaniem UE i reformą Partnerstwa Wschodniego w kierunku potrzeb poszczególnych państw - podkreślił minister Krzysztof Szczerski.

 

Podczas środowego spotkania zaplanowano wystąpienie prezydenta Dudy.

 

W środę w Warszawie odbędzie się spotkanie szefów MSZ kilkunastu krajów, w tym członków Partnerstwa Wschodniego i Grupy Wyszehradzkiej.

 

Tradycyjne spotkanie ministrów spraw zagranicznych V4 i Partnerstwa Wschodniego, poprzedzające zaplanowany na 24 listopada V szczyt Partnerstwa Wschodniego w Brukseli, organizowane jest przez Polskę w ramach jej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej. Środowe rozmowy toczyć się będą na warszawskim stadionie Legii.

 

Oprócz szefów dyplomacji Wyszehradzkiej Czwórki i sześciu krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy), na zaproszenie szefa polskiego MSZ Witolda Waszczykowskiego w spotkaniu uczestniczyć będą również ministrowie spraw zagranicznych Chorwacji, Estonii, Rumunii i Szwecji, a także komisarz UE ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych Johannes Hahn. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.