Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 18 kwietnia 2017

Przewodniczący Izby Reprezentantów USA odwiedzi Warszawę

Przewodniczący Izby Reprezentantów USA Paul Ryan podczas wizyty w piątek w Warszawie będzie rozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło. Tematem spotkań będzie m.in. współpraca transatlantycka. Strona polska ma podnieść także kwestię wiz dla Polaków.

 

Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski powiedział PAP, że rozmowa prezydenta Dudy z przewodniczącym Izby Reprezentantów i delegacją amerykańskich kongresmenów będzie dotyczyła planów legislacyjnych większości republikańskiej w Kongresie oraz międzynarodowej polityki USA.

 

- Plan legislacyjny prezydenta Trumpa jest rozbudowany. Prezydent będzie chciał dowiedzieć się tego, jakie są plany dotyczące prac Kongresu pod rządami obecnej większości – powiedział minister Szczerski.

 

Odnosząc się do polityk zagranicznej Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że widać wyraźnie ewolucję polityki USA w kierunku zdecydowanej obecności tego kraju w polityce międzynarodowej w zakresie bezpieczeństwa. Zobacz także: "Wolność po latach oczekiwania nadeszła i ta wolność jest mocna" (PL/ENG)

 

- Prezydent będzie zabiegał u kongresmenów o sprawy ważne z polskiego punktu widzenia: o wsparcie polityków amerykańskich dla obecności wojsk USA w Polsce i o kwestie polonijne w ramach relacji dwustronnych – powiedział Krzysztof Szczerski. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu