Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 19 kwietnia 2017

Minister Szczerski spotkał się z amerykańskimi kongresmenami

  |   Spotkanie ministra Krzysztofa Szczerskiego z delegacją Izby Reprezentantów Spotkanie ministra Krzysztofa Szczerskiego z delegacją Izby Reprezentantów Spotkanie ministra Krzysztofa Szczerskiego z delegacją Izby Reprezentantów Spotkanie ministra Krzysztofa Szczerskiego z delegacją Izby Reprezentantów Spotkanie ministra Krzysztofa Szczerskiego z delegacją Izby Reprezentantów Spotkanie ministra Krzysztofa Szczerskiego z delegacją Izby Reprezentantów Spotkanie ministra Krzysztofa Szczerskiego z delegacją Izby Reprezentantów

O bezpieczeństwie, polityce europejskiej oraz sytuacji na Ukrainie rozmawiał Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski z delegacją amerykańskich kongresmenów z Komisji Spraw Zagranicznych i Komisji Obrony Izby Reprezentantów. Delegacji przewodniczył Paul Cook.

 

Podczas spotkania, które odbyło się w środę w Pałacu Prezydenckim, minister Szczerski podziękował za zaangażowanie wojskowe USA w Polsce. Podkreślił jednocześnie, że powinno mieć ono długoterminowy charakter. Minister zaznaczył, że strategiczne więzi łączące Polskę i USA stanowią jeden z filarów systemu bezpieczeństwa w naszym regionie.

 

Minister przedstawił również kongresmenom koncepcję współpracy państw Trójmorza.

 

Wypowiadając się w imieniu Prezydenta RP, Krzysztof Szczerski wyraził zadowolenie z terminowego wdrażania decyzji szczytu NATO w Warszawie.

 

Z kolei kongresmeni chwalili Polskę za solidarne włączanie się w działania Sojuszu Północnoatlantyckiego  na różnych kierunkach zagrożeń  oraz utrzymywanie stabilnych, prawnie zagwarantowanych wydatków obronnych na poziomie 2 proc. PKB.

Poleć znajomemu