Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 21 września 2015

"Prezydent oczekuje od rządu odpowiedzialnej decyzji ws. uchodźców"

Prezydent Andrzej Duda oczekuje od rządu odpowiedzialnej decyzji w sprawie uchodźców - powiedział minister Krzysztof Szczerski w poniedziałek w Eisenach, w środkowych Niemczech, minister Krzysztof Szczerski. Ocenił, że w tej sprawie rząd jest w defensywie na forum europejskim.

 

Minister Szczerski ocenił, że dzisiaj najważniejsza jest odpowiedź na trzy problemy takie jak: polityka azylowa, pomoc humanitarna i to, jak Polska może włączyć się w rozwiązanie problemu u źródeł kryzysu. Zaznaczył, że prezydent oczekuje konsekwentnej, stanowczej i odpowiedzialnej odpowiedzi w tych sprawach od polskiego rządu i partnerów europejskich.

   

Dopytywany o liczbę uchodźców, którą zdaniem prezydenta Polska powinna przyjąć, minister Szczerski odparł, że nie będzie w tej sprawie udzielał żadnych rad. Jego zdaniem strategia negocjacyjna polskiego rządu została błędnie obrana i jest on cały czas w defensywie na forum polityki europejskiej.

   

Ocenił, że jeśli decyzja w sprawie uchodźców pokaże wyraźny podział Europy, to nie będzie ona dobra także w kontekście kryzysu bezpieczeństwa na Wschodzie.

   

Zdaniem Krzysztofa Szczerskiego na kryzys imigracyjny władze powinny odpowiadać tak, jak oczekują tego obywatele i takie reakcje powinny komunikować partnerom europejskim. (PAP, inf. własna)

 

Poleć znajomemu