Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 25 maja 2017

Prezydent Duda i premier May rozmawiali o zagrożeniu terroryzmem w Europie

  |   Rozmowę z brytyjską premier prezydent Andrzej Duda rozpoczął od złożenia kondolencji po ataku terrorystycznym w Manchesterze Rozmowę z brytyjską premier prezydent Andrzej Duda rozpoczął od złożenia kondolencji po ataku terrorystycznym w Manchesterze

Prezydent Andrzej Duda i premier Wielkiej Brytanii Theresa May rozmawiali w Brukseli o zagrożeniu terrorystycznym w Europie i wnioskach, jakie można wyciągnąć z zamachu w Manchesterze – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta Krzysztof Szczerski.

 

Prezydent Duda bierze udział w spotkaniu szefów państw i rządów krajów NATO w Brukseli; w ramach szczytu zaplanowano szereg spotkań dwustronnych prezydenta. Rozmowy z brytyjską premier to właśnie jedno z takich spotkań.

 

Krzysztof Szczerski poinformował, że rozmowę z brytyjską premier prezydent rozpoczął od złożenia kondolencji po ataku terrorystycznym w Manchesterze. Następnie Andrzej Duda i Theresa May rozmawiali „o zagrożeniu terrorystycznym w Europie i wnioskach, jakie można wyciągnąć z sytuacji, jaka miała miejsce w Manchesterze".

 

Rozmowa polskiego prezydenta i brytyjskiej premier dotyczyła także agendy szczytu, czyli walki z terroryzmem i wzajemnych zobowiązań sojuszniczych. -Prezydent podziękował Wielkiej Brytanii za uczestnictwo w wysuniętej obecności Sojuszu w naszej części Europy – relacjonował minister.

 

Dodał, że polski prezydent i brytyjska premier rozmawiali także o przyszłości Wielkiej Brytanii w kontekście Brexitu i konieczności utrzymania obecności brytyjskiej w architekturze bezpieczeństwa Europy. - Część rozmowy dotyczyła brytyjskich wyborów. Theresa May przedstawiła stan kampanii i sytuację polityczną w Wielkiej Brytanii – mówił Szef Gabinetu Prezydenta.

 

Krzysztof Szczerski zaznaczył, że spotkanie nie odbyło się – jak wcześniej zapowiadano – w "zamkniętej formule", ale "w wąskim gronie". Dodał, że rozmowa przywódców trwała 15 minut. (PAP)

 

Poleć znajomemu