Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 25 maja 2017

Minister Kolarski na koncercie poświęconym Matkom działaczy opozycji z lat 80.

  |   Koncert odbył się w przeddzień Dnia Matki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Koncert odbył się w przeddzień Dnia Matki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Koncert odbył się w przeddzień Dnia Matki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Koncert odbył się w przeddzień Dnia Matki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Koncert odbył się w przeddzień Dnia Matki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Koncert odbył się w przeddzień Dnia Matki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie. Koncert odbył się w przeddzień Dnia Matki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie.

W przeddzień Dnia Matki, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert poświęcony kobietom, które w latach 80. ubiegłego stulecia kształtowały postawy młodych działaczy opozycji, zaangażowanych w walkę z totalitarnym systemem komunistycznym – tytułowym „Matkom Niepokornych”. W wydarzeniu uczestniczył Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Wojciech Kolarski.

 

Koncert został oparty na musicalu „Kolęda nocka”, powstałym po strajkach sierpniowych 1980 roku i jest częścią programu zainicjowanego przez Fundację „Rodzice Szkole” oraz Archiwum Akt Nowych.

 

W ramach tego programu przygotowano m.in. także  wystawę, którą w czwartek otwarto w foyer siedziby Stowarzyszenia Wspólnota Polska z udziałem Doradców Prezydenta RP Ireny Zofii Romaszewskiej oraz Barbary Fedyszak-Radziejowskiej.

Poleć znajomemu