przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 23 maja 2017

Pomoc Kancelarii Prezydenta dla Polaków na Ukrainie

We wtorek zakończyła się kolejna 6. Akcja Pomocowa dla Polaków na Wschodzie. Podczas wizyty na Ukrainie Sekretarz Stanu w KPRP, minister Adam Kwiatkowski spotkał się z osobami polskiego pochodzenia, przekazując im paczki pomocowe, sprzęt AGD i materiały edukacyjne.

 

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Sekretarz Stanu przekazał dyrektorowi Domu Polskiego w Barze Flagę RP. Dom Polski w Barze działa od maja 2016 roku, jest miejscem nauczania języka polskiego. Odbywają się tu również występy artystyczne dzieci i młodzieży, kursy, konferencje i sesje popularnonaukowe.

 

 

Minister Kwiatkowski odwiedził szkołę w Starej Hucie. W trakcie spotkania, w którym uczestniczyło około 120 dzieci uczących się języka polskiego, Sekretarz Stanu w KPRP przekazał w imieniu Pary Prezydenckiej sprzęt komputerowy i pomoce edukacyjne dla szkoły oraz gry i zabawki dla każdego dziecka.

 

Stara Huta (Althütte, Stara Krasnoszora) to polska wioska na Bukowinie Północnej (70% mieszkańców to osoby z polskim pochodzeniem) w obwodzie czerniowieckim na Ukrainie.

 

W miejscowości Piotrowce Dolne minister Kwiatkowski spotkał się z Marią Malicką, Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej im. Adama Mickiewicza oraz z mieszkającymi tam Polakami. Odwiedził również osoby najbardziej potrzebujące, którym przekazał paczki żywnościowe, koce i odzież.  

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.