przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 23 września 2015

Min. Szczerski: Prezydent chce spotkać się z szefową MSW

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski powiedział w środę, że prezydent Andrzej Duda ciągle oczekuje na spotkanie z minister spraw wewnętrznych Teresą Piotrowską. Jak podkreślił, rozmowa mogłaby się odbyć także w innym terminie, który zaproponuje szefowa MSW.

 

Prezydent zaprosił szefową MSW na środę na godz. 17 na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego. Rozmowa miała dotyczyć m.in. kwestii uchodźców, którzy mają trafić do naszego kraju.

 

- Pan prezydent Andrzej Duda oczekuje na panią minister Piotrowską w Kancelarii Prezydenta. Wiemy, że pani minister jest już w Polsce. Spotkanie z nią, z punktu widzenia pana prezydenta, jest wyczerpujące. Uczestniczyła we wtorkowych obradach, ona podejmowała decyzje i bierze za nie odpowiedzialność - powiedział w środę minister Krzysztof Szczerski na briefingu przed Pałacem Prezydenckim, poproszony o odniesienie się do wypowiedzi przedstawicieli rządu. Zobacz także: Minister Sadurska o decyzji ws. uchodźców: Rozbito jedność Grupy Wyszehradzkiej

 

Zaznaczył, że to minister Piotrowska odpowiada w rządzie za kwestie imigracyjne. - Informacja od pani minister będzie dla pana prezydenta wystarczająca i wyczerpująca. Prezydent nadal oczekuje na panią minister. Nie uważamy za konieczne angażować w sprawę panią premier, która dzisiaj pracuje nad zupełnie innym zagadnieniem. Sprawa podziału imigrantów została zakończona. A właśnie na ten temat informację prezydent chce uzyskać - powiedział prezydencki minister.

 

 - Jeżeli informacje minister Piotrowskiej będą niewyczerpujące, będziemy zastanawiać się nad innymi rozwiązaniami. Jeśli pani minister z różnych powodów termin nie odpowiada, oczekujemy na propozycje innych. Pan prezydent rozważy też te, które minister Piotrowska zgłosi – dodał minister Szczerski. (PAP/ inf. własna)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.