przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 30 maja 2017

Prezydent zaprasza sędziów SN do debaty nad nową konstytucją

„Z zainteresowaniem oczekuję na uwagi sędziów Sądu Najwyższego w debacie nad nową konstytucją” - napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników Zgromadzenia Ogólnego Sądu Najwyższego. List Prezydenta RP odczytał minister Andrzej Dera.

 

Zobacz także: List Prezydenta RP do uczestników posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN We wtorek odbyło się ZO SN, podczas którego I prezes SN przedstawił sprawozdanie z działalności za miniony rok i podzielił się z przedstawicielami najwyższych władz i środowisk prawniczych uwagami o stanie prawa w Polsce.

 

"Wyrażam nadzieję, że zechcą państwo zabrać głos w kwestii ram ustrojowych, w których osadzone jest sądownictwo" – można przeczytać w liście.

 

Prezydent podkreślił w nim, że jego zaproszenie do debaty nad nową konstytucją jest skierowane do wszystkich Polaków. "W sposób naturalny głos środowiska sędziowskiego będzie szczególnie cennym źródłem opinii" – dodał.

 

Według prezydenta, bez właściwie działających sądów nie można sobie wyobrazić silnej Polski, dającej gwarancję wolności i sprawiedliwości. Dodał, że jest przekonany, iż "sędziowie SN nadal będą z zaangażowaniem i odpowiedzialnością przyczyniać się do doskonalenia polskiego wymiaru sprawiedliwości". (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.